0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Дорман 610-Тркала Навртки За Специфични Американски Мотори Џип Модели

Дорман 610-Тркала Навртки За Специфични Американски Мотори Џип Модели

DEN 1088.00
Залиха

Пристапност

Овие навртки за тркала се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на автомобилската индустрија за да се обезбеди цврстина, долговечност и безбедност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Издржлив материјал-јаглеродниот челик ги исполнува СТАНДАРДИТЕ НА АВТОМОБИЛСКАТА индустрија НА САЕ за цврстина и цврстина. Отпорен на корозија-обемното тестирање со спреј за сол помага да се обезбеди долгогодишна издржливост од ' рѓа. Тестирани за истегнување-навртките за навртки се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за оптоварување за да се обезбеди цврстина. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Американски Мотори Амбасадор : 1973, 1974 Американски Мотори АМХ : 1978, 1979, 1980 Американски Мотори Конкорд : 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983 Американски Мотори Орел : 1984, 1985, 1986, 1987, 1988американски Мотори Гремлин : 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978 Американски Мотори Хорнет : 1973, 1974, 1975, 1976, 1977 Американски Мотори Копје : 1973, 1974 Американски Мотори Матадор : 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978 Американски Мотори Пејсер : 1975, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980 Џип Чироки : 1984, 1985, 1986 Џип Команче : 1986, 1987 Џип вагонер : 1984, 1985, 1986. Дополнителни Карактеристики Боја : Сребро.

Параметри на производот

Слична стока