0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Платно Печатење: Данок На Имот, 1814

Платно Печатење: Данок На Имот, 1814

DEN 3.00
Залиха

Пристапност

Гордо направено во САД, овој платнен принт пристигнува подготвен за закачување. Сите наши отпечатоци од платно се завиткани во галерија, т.е. сликата на платното е рачно испружена преку цврста дрвена рамка и споена на задниот дел за трајно монтирање. Тешката рамка е изработена со 1,5-инчни дрвени попречни шипки, создавајќи впечатливо тродимензионално уметничко дело. Погледнете примерок слики погоре за повеќе детали. Наслов : Данокот На Имот, 1814. Опис : Цртан филм покажува просперитетна Џон бул седи во стол како син демон лебди над него со помош на магнет да се повлече монети од џебот елек бул е. Духот На Вилијам Пит се издига од подните плочи велејќи : "Џони никогаш нема да ме заборави.". Творец : вилијамс, Ц., уметник. Предмети : Демони 1 1810-1820, Џон бул (Симболичен карактер) 1 1810-1820, Пит, Вилијам, 1 1759-1806, ДаноциВелика Британија 1 1810-1820. Колекција : Цртани Отпечатоци, Британски. Цртаните отпечатоци (приближно 8.500 различни слики) во Колекцијата Британски Цртани Отпечатоци беа објавени првенствено помеѓу 1780 и 1830 година, er во која доминираат огромните таленти и плодните напори на познати карикатуристи Како Јамеѕејмс Гилреј и Џорџ Круикшанк. Цртаните филмови ги истакнуваат аспектите на Британскиот политички живот, вклучувајќи ги тензиите со неговите колонии и други нации, како и општеството, модата, манирите и театарот.

Параметри на производот

Слична стока