0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Соларни Светла За Патеки, Led Градинарски Светла НА Соларна Енергија, Режими Соларни Пејзажни Светла, IP Водоотпорни Соларни Светла За Движење На Отворено за Пешачка

Соларни Светла За Патеки, Led Градинарски Светла НА Соларна Енергија, Режими Соларни Пејзажни Светла, IP Водоотпорни Соларни

DEN 479.84
Залиха

Пристапност

LED Сензор За Движење На Сончевиот Ѕид Надворешна Градина Безбедност Улична Светилка 3 Режим Со Далечински Управувач. Спецификации : . Соларни панели : поликристални силиконски соларни панелибатерија : 5.5 V 1200mah литиум батеријаголник на сензорот : 120°индукциско растојание : 9.8 ft-16.4 ft Brightness : 300lmquanty НА LED : 72 COBVoltage : 5.5 VWaterproof рејтинг : IP65. Вклучен пакет : 1x СОЛАРНА Улична ЛАМБА LAMP1 X Далечински Управувач3x Нокти 3 РЕЖИМИ на СВЕТЛИНА Режим 2 : автоматски вклучен Со целосна Осветленост кога ќе се открие движење и се менува во слаба осветленост по 20 секунди; Режим 3 : Секогаш вклучен со слаба Осветленост во темнина. Ип65 Водоотпорен-Изработен од пластичен челик отпорен на топлина + Анти-УВ Материјал што може да го издржи целото време што не може лесно да се инфилтрира во телото на светилката. Сензор За Движење Чувствителен На ПИР - сончевата светлина на отворено ја апсорбира сончевата светлина во текот на денот и автоматски се вклучува ноќе кога ќе се открие движење. Опсегот на сензорот за движење е 16,4 стапки под агол на сензори до 120°и останува вклучен прибл. 20-ти. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА И ПОСТАВУВАЊЕ-уличното светло може да се монтира директно на ѕидот и столбот. Полисилициум Соларен Панел-Водоотпорно соларно безбедносно светло има и Полисилициум соларен панел и литиумска батерија на полнење (5,5 v,1200m Ah). Поголема соларна ефикасност до 17% што може да се наплати со 6-8 часа апсорбирање на сончевата светлина и ќе трае до 8-10 часа по целосно полнење. Широко Користени-светлата за соларна енергија се идеални за градини, базени, огради, дворови, палуби, двор, патеки, скали.

Параметри на производот

Слична стока