0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Нортсајд Женска Снохомиш Кожа Водоотпорна Пешачка Чизма

Нортсајд Женска Снохомиш Кожа Водоотпорна Пешачка Чизма

DEN 0.67
Залиха

Пристапност

Разновидната Женска Снохомска Кожна Водоотпорна Чизма за Пешачење Нортсајд е багажникот за секоја авантура. Водоотпорниот горен дел од велур и мрежа е исто толку подготвен за патување низ летните горештини како и лизгање низ пролетните врнежи од дожд. Неговата манжетна со средно сечење помага да бидете ладни, суви и удобни. Солиден велур горните карактеристики дише најлон инсерти, отпорни на триење пети капа и пета стабилизатор. Овој планинар нуди водоотпорна, запечатена конструкција и облога што ја отстранува влагата за да ги одржува нозете суви; газираниот јазик ги чува остатоците надвор. Отстранлив/перат ева контура амортизирана влошка; поместена јака и јазик обезбедува целодневна удобност. Брзото затворање на чипка овозможува лесно, сигурно прилагодување; ременот за влечење на петицата го олеснува вклучувањето/исклучувањето. Издржливиот повеќенасочен синтетички гумен надворешен ѓон обезбедува сигурна влечна сила и апсорпција на удари и на влажни/суви површини.

Параметри на производот

Слична стока