0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Спруј рамен пад“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

Трговска марка ликовна уметност „Спруј рамен пад“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Уметник : J.D. Mc Farlansubject : Panderscapestyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има водопад што бега од страната на карпа. Ја започнав мојата кариера како фотограф за моето средно училиште Весник и продолжи да прави портрети, свадби и комерцијална фотографија. Она што на крајот најмногу ме инспирираше беше сцената и природата. Направив фотографии од Алјаска до Европа до Африка. Дадов голем број на мои снимки насликан ефект и исто така уживам во снимањето сцени во инфраред. Јас сум дипломиран на Институтот за фотографија во Yorkујорк и член на Здружението на професионални фотографи од Georgiaорџија. Јас поседувам фотографија во Беркшир и сум член на еснафот „Такер уметност“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Водопад што тече од страната на карпа.

Параметри на производот

Слична стока