0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „модерна 7“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „модерна 7“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 1055.84
Залиха

Пристапност

Уметник : Lantern Presssubject : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има современ постер што има врска со алиштата и облеката за чистење. Giclee (Jee-Clay) е напредно печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Современа 7“ платно уметност.

Параметри на производот

Слична стока