0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
aFe Моќ 30-Перформанси Замена На Воздухот Филтер за - Џип Wrangler, Перат, Подмачкана Медиуми

aFe Моќ 30-Перформанси Замена На Воздухот Филтер за - Џип Wrangler, Перат, Подмачкана Медиуми

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Меката конструкција на уретанот секогаш се враќа во првобитната форма, така што никогаш нема да ја компресирате заптивката на испакнатината.Изграден со 100% полиуретан од сите страни, овој филтер за перформанси за замена НА ОЕ со висок проток ќе го надмине филтерот за залихи до 45% за подобрени коњски сили и вртежен момент.Прогресивна Заптивка : Оваа податлива површина за запечатување одговара дури и на најнерамномерното куќиште на филтерот.Целосно Куќиште За Уретан : филтрите за воздух со перформанси на a Fe Се конструирани со употреба на целосни уретански рамки од 360 степени. Овој филтер има 5-слоен прогресивен, подмачкан медиум за да обезбеди максимален проток со одлична филтрација. Филтерот за воздух ЗА перформанси PRO 5 R користи пет слоја прогресивно пофини мрежни медиуми за памучна газа за да обезбеди максимален проток на воздух за најдобри резултати во перформансите. Перат и еднократно . Медиумот За Филтрирање Pro 5 R е тестиран на 98,6% ефикасен. Живот филтер .филтрите за изведба на a Fe Power OE имаат ограничена доживотна гаранција. Бренд : -AFE. Овие конструкции овозможуваат правилно вклопување во стилот НА ОЕ со одлична јачина на филтерот. Џип Wrangler (JK) 07-18 V6-3.

Параметри на производот

Слична стока