0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Примарно злато Карат бело злато 8x овален аметист и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 8x овален аметист и дијамантски прстен

DEN 2.00
Залиха

Пристапност

Истражете ја виолетовата сјајност со овој 14 карат бело злато прстен. Одликувајќи се со PRONG Set 8x6mm овална форма на виолетова аметист гемстон, акцентирана со 0,276 CTTW Shimmering i1 Clarity Round Природни дијаманти за пенливи сјај, овој прстен е сигурен дека ќе додаде глам на вашиот изглед. Овој прстен е достапен во големината на прстот 5 и скапоцен камен тежи 1,05 cttw.metal Тежина : 2,70 грамсвери Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband Side : 2mmring Size : 5 Gemston : Amethystbirthstone месец : февруари Колор : Purplecut : Face Ted Shape : Ovalsize : 8mm x 6mmweight : 1.05 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : I1 Color : G-Ibirth Stone месец : Април : Април. : 18 , Поставување 8евери : Пронјуур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци.

Параметри на производот

Слична стока