0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност Ден На Игра Платнена Уметност Од Џејмс Винс

Заштитен знак Ликовна Уметност Ден На Игра Платнена Уметност Од Џејмс Винс

DEN 1.67
Залиха

Пристапност

Уметник : Џејмс Винссубјект : Животински Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има две кучиња кои седат во креветот на синиот пикап.Џејмс Винс е страствен доживотен надворешен човек, пораснал и се населил во Британска колумбија опкружен со драматични планини и реки. Неговото уметничко дело, првенствено сликарство во масло, ја отсликува неговата љубов кон природата и пејзажите. Џејмс студирал На Колеџот За Уметност И Дизајн Емили Кар во Ванкувер, заработувајќи диплома за графика и сликарство. Џејмс ја применил работната етика што ја стекнал на својата семејна фарма на неговата 30-годишна кариера како професионален уметник. Џејмс е посветен на неговата сопруга, децата и тесно поврзаното пошироко семејство. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. две кучиња седат во креветот на синиот пикап.

Параметри на производот

Слична стока