0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Блумбагз Класичен Жардиниер Расте Торба Галон Унија Црвено

Блумбагз Класичен Жардиниер Расте Торба Галон Унија Црвено

DEN 3.00
Залиха

Пристапност

КОЛЕКЦИЈА БЛУМБАГЗ Од Блум : Блумбагз се без БПА и се разликуваат од традиционалните садови со користење на уникатна 100% технологија за дишење ткаенина направена од рециклирани шишиња со вода. Блумбагз беа дизајнирани да овозможат максимален проток на воздух и долговечност на производот. Високо издржливиот материјал е ОТПОРЕН НА УВ И обезбедува исклучителен проток на воздух низ почвата и кореновиот систем. Нема повеќе прекумерно наводнување или гниење на коренот, Бидејќи Блумбагз дозволува вишокот на влага лесно да испари и да се исцеди. Здравите растенија стануваат под стрес во пластичните садови за време на жешките летни денови, Но Блумбагз се покажува дека расте поголеми, здрави корени со двослојна технологија на ткаенина што дише. Блумбагз загрејте ги корените побрзо во пролет и fall, но останете многу поладни во лето во споредба со пластичните жардиниери со ослободување на вишок топлина преку паметна технологија за дишење. Растенијата одгледувани во искуството На Блумбагз го забрзуваат растот на коренот и поздрави, поголеми растенија наспроти растење во земјата или во пластични, глинени или керамички жардиниери. Блумбагз се многу издржливи, еднократно и траат многу години. Изберете модели вклучуваат тешки армирани рачки за да се олесни движењето и носењето, мрежестите решетки од нерѓосувачки челик за одводнување и изберете помали жардиниери, исто така, вклучуваат армирани шипки за висечки опции. Блумбагови достапни во повеќе големини, стилови и бои. Држи 2 литри земја. Изграден со цврста ткаенина за дишење со двојни ѕидови и армирани дупки за шипки за супериорна дренажа и здрава аерација на коренот. Двојно зашиени, издржливи рачки овозможуваат лесен транспорт на растенија до сончево место или позаштитена област, по потреба. Преклопува рамно за складирање за заштеда на простор. Жардиниерите за ткаенини се направени од рециклирани шишиња со вода и без БПА. Големина 9 "висина за 9" ширина.

Параметри на производот

Слична стока